C.R.E.E.P. – Creative Recycling – Eco Education Program

PL

C.R.E.E.P. – Creative Recycling –  Eco Education Program

Kreatywny Recykling – Program Edukacji Ekologicznej

 

Nasza organizacja jest koordynatorem projektu Kreatywny Recykling – Program Edukacji Ekologicznej (C.R.E.E.P. – Creative Recycling –  Eco Education Program) finansowanego przez Fundusz Wyszehradzki w ramach Standardowego Grantu (http://visegradfund.org/).  Projekt realizujemy w partnerstwie z Sustainable Department from Central European University z Węgier, Preles i Eko Centrum Lesopark ze Słowacji i organizacją Petrklíč Help z Czeskiej Republiki.

Naszym celem jest opublikowanie przewodnika z przykładami warsztatów kreatywnego recyklingu, przeznaczonego dla nauczycieli i osób, pracujących z dziećmi I młodzieżą.

Projekt rozpoczyna się z dniem 1 stycznia i kończy się 31 lipca 2014 r. W ramach niego przewiduje się realizację 36 “zielonych rozmów” i warsztatów kreatywnego recyklingu, po 9 w każdym z krajów partnerskich. Wszystkie materiały, które będą powstawały w trakcie spotkań zostaną przekształcone w tutoriale, które zamieścimy w przewodniku.

Na stronie projektu http://creepvisegrad.wordpress.com/ można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące projektu oraz program warsztatów, który na bieżąco będzie uaktualniany. Warsztaty będą się odbywały w praktycznie każdym tygodniu lutego i marca.

W kwietniu zostanie opracowany i opublikowany przewodnik. W maju i czerwcu odbędą się 4 spotkania promocyjne w każdym z krajów partnerskich. Już dzisiaj zachęcamy do wysyłania nam zgłoszeń.  Na spotkaniach, które są przeznaczone dla nauczycieli i osób pracujących z dziećmi  i młodzieżą, zostanie zaprezentowany przewodnik i w trakcie praktycznych zajęć, pokażemy, jak można przygotować na własną rękę warsztaty. Każda z osób uczestniczących w spotkaniu otrzyma jeden egzemplarz przewodnika, który będzie również dostępny w wersji on-line na naszej stronie internetowej.

Zachęcamy do uczestnictwa w projekcie.


EN